Авторизацiя
 • Реєстрацiя

  Забули пароль?

ПУБЛИЧНЫЙ ДОГОВОР на продажу товаров
Реєстрація
 • Всi поля обов`язковi для заповнення
ВIДНОВЛЕННЯ ПАРОЛЯ
ВIДНОВЛЕННЯ ПАРОЛЯ

Пароль був висланий на Ваш email.
Ласка перевiрте пошту.

ВIДНОВЛЕННЯ ПАРОЛЯ
ЗАМОВЛЕННЯ ЗРАЗКА*
 • *тільки на території України
  • ВСІ поля ОБОВ`ЯЗКОВІ для заповнення
  помилка

  Сталася помилка!
  Будь ласка повторіть Ваші дії

  Заказ оформлений

  Найближчим часом з вами зв`яжеться наш менеджер. Дякуємо за Ваше замовлення.

  Запитання відправлено

  Найближчим часом питання буде опубліковано на сайті

  ЗАПИТАТИ
  авторизацiя
  (0)

  Як спілкуватися з лежачим хворим?

  Як спілкуватися з лежачим хворим?

  Хороший догляд за лежачими хворими є дуже важливим: чисті простирадла, хороші ліки і т.д., але вони ніколи не зможуть дати душевної теплоти і надії на одужання. Але, тим не менш, вони потрібні. В одній з наших публікацій ми писали, як спростити догляд за лежачим хворим. Зараз, давайте поговоримо про необхідність спілкування з пацієнтом.

  Спілкування - невід'ємна частина життя. Малорухливі люди позбавлені не тільки можливості вільного переміщення, а й свободи спілкування. Вони не можуть ходити на роботу, зустрічатися з друзями, ходити в кіно, кафе і т.д. Тому спілкування з близькими є для них вкрай необхідним, а іноді і життєво важливим.

  Люди, позбавлені можливості рухатися часто впадають в депресії, у них виникають різкі перепади настрою, які змінюються тривалими періодами апатії, іноді навіть пропадає бажання жити. Вони можуть говорити про смерть і про такий варіант її наближення як самогубство. В цьому випадку, дуже важлива реакція близьких.

  Кілька порад, як правильно спілкуватися з лежачими хворими.

  По-перше, ні в якому разі не варто казати пацієнтові такі фрази як: «Не говори дурниці!», «Не вигадуй!», «Припини говорити нісенітниці» і т.п. Спробуйте його зрозуміти, відчути те, що він відчуває. Найчастіше це не спосіб маніпуляції або спроба «тиснути на жалість» зы сторони хворого, а реальні переживання людини. Скажіть, що розумієте її, але також розумієте, що від проблем не потрібно тікати, їх потрібно вирішувати. Завантажуйте хворого посильними для нього завданнями, щоб він менше копався в собі і своїх думках, мав змогу відчути свою значимість для сім'ї.

  По-друге, поменше дратуйтеся через примхи хворого, намагайтеся по можливості виконувати його маленькі побажання. Зрозумійте, це для нього дуже важливо. Приміром, якщо хворий просить приготувати йому якесь улюблене блюдо, зробить це, адже він сам цього не може. Виконання деяких з його забаганок доставити йому хай і не велику, але радість. При цьому не дозволяйте йому маніпулювати собою.

  По-третє, намагайтеся більше спілкуватися з ним, але не на тему хвороб, а на теми, які завжди представляли для нього інтерес. Це може бути кіно, політика, новини вашого міста, звістки від друзів і близьких ... Головне, щоб це було цікаво хворому. Обговорюйте з ним ваші удачі і невдачі на роботі, питайте ради, навіть якщо вам це і не потрібно. Це важливо для самого хворого. Таким чином, він буде відчувати свою «включеність» в життя. Обов'язково відзначайте позитивні зрушення в його стані. Частіше висловлюйте свою впевненість в його одужанні. В жодному разі не плачте при пацієнті. Він завжди повинен бачити вас в піднесеному стані.

  По-четверте, запрошуйте в будинок людей, яких йому приємно бачити, але які не стануть бентежити його. Нехай вони поспілкуються, але при цьому намагайтеся направляти бесіду в потрібне русло. Не потрібно, щоб друзі хворого починали його жаліти. Хай краще говорять про його успіхи в одужанні, вселяють у нього віру і впевненість у завтрашньому дні. Закінчуватися розмова обов'язково повинна на позитивній ноті.

  По-п'яте, якщо дозволяє стан пацієнта, пограйте з ним в різні ігри: «містечка», «балда», «хрестики-нулики», розгадуйте спільно кросворди або дивіться «Що? Де? Коли?». Словом, намагайтеся відволікти пацієнта від сумних думок.

  Якщо все це не допомагає, можливо, вам слід звернутися до лікаря. Для того щоб вивести людину з депресивного стану досить часто потрібне застосування лікарської терапії.

  Будьте здорові! А ми вам у цьому допоможемо!